4 Aralık 2014 Perşembe

Doğum Günü Pastam:))

  27 Ekim... Doğum günüm... Eşimle konuşurken 'artık doğum günü pastanı da kendin yaparsın' dedi. Ben de 'yok artık kendi doğum günü pastamı da kendim yapmayayım' dedim ve çok güzel bir cevap aldım 'o zaman ben yaparım'. Eşim gerçekten de söz verdiği gibi kendi elleriyle doğum günü pastamın pandispanyasını çırptı, hazırladı. Şeker hamuruyla kaplayıp süslemek de bana düştü. Pastanın konseptine karar verirken kendime en uygun nasıl bir pasta yapabilirim diye düşündüm ve çok geçmeden buldum. Benim gibi şeker hamurlu herşey için yanıp tutuşan, yapmaktan büyük zevk alan birine ancak pasta yapa yapa sonunda pastanın içine düşmüş bir kız modeli uygun düşerdi:))  
  Eşim doğum günümün olduğu akşam eve elinde çok güzel bir zambakla geldi ve hemen çiçeğin üstündeki notu okumamı istedi. Ben de güzel sözler vesaire yazıyordur diye düşünürken aslında notun çok ama çok istediğim hamur yoğurma makinasının alım kuponu olduğunu görünce dünyalar benim oldu. Daha sonra dışarıda güzel bir doğum günü yemeğinin ardından ertesi gün de eşimin ailesi ve benim ailemle pastamızı kestik.
  Şeker hamuruyla uğraşmaya başladığımdan beri eşim bana hep destek oldu. Zaten şeker hamuruyla pastalar, kurabiyeler, cupcakeler yapmak çok da kolay olmayan bir uğraş. Ayrıca kurs paralarının ve malzeme paralarının da pahalılığını göz ardı etmezsek maddi açıdan da destek gerekiyor. Bir de bu iş öyle bir iş ki malzeme almakta herhangi bir sınır yok, ben de oldukça hevesli olunca sürekli bir şeyler alıyorum. Değişik değişik kalıplar, fırçalar, boyalar... Bir gün sizlerle malzeme kutumda ne var ne yok onları da paylaşırım:) Dolayısıyla eğer evliyseniz eşinizin bu konuda size desteği şart. Maddi olarak demiyorum manevi olarak. Çünkü bazen gece hatta sabaha kadar yapmak istediğiniz şeye vakit ayırmanız gerekebiliyor. Üstelik evde yemek masasına yayılan ben, bazen masadaki eşyalarımı toplasam yemekten sonra tekrar nasıl yayacağımı düşünüp üşenerek eşime yemeğini bir tepside vererek yemesini rica edebiliyorum. İşte tüm bunlar için de anlayışlı bir eş gerekiyor ki çok şükür bu konuda şanslıyım:) Bu konuda tek desteği eşimden görmüyorum. Eşimin ailesi ve benim ailem de bu konuda bana oldukça destekler ve yanımdalar. Özellikle canım ablam Fidan... Doğum günümün olduğu hafta evde otururken zil çaldı ve karşımda kargo görevlisini gördüm. Kargomu aldım ve ablamdan olduğunu gördüm. Paketi açınca gerçekten ama gerçekten aldığım en güzel hediyelerden biriyle karşılaştım: süper bir mutfak önlüğü:)) Ablam bloğumun, etiket tasarımımın yapımında da bana sürekli destek olarak hep yanımdaydı. Onlar da bana hediyesiydi ama bana en büyük hediye kendisiydi. Bu vesileyle canım ablama yeniden çokk teşekkür ediyorum. Bu arada o da şeker hamurlu pastalara çok meraklıdır ve gittiği her kursu bana en ince ayrıntısına kadar anlatır. Hatta en son kendisi sevgili Ayşe Yaman'ın yamuk keskin kenar pasta eğitimine katıldı. Ah bir de İstanbul'da değil de İzmir'de olsaydı neler yapardık neler... Artık sizi pastamla baş başa bırakayım...


  Madem o kadar bahsettim, karşınızda sevgili ablamın doğum günü hediyesi olarak yolladığı mutfak önlüğüm...


  Ve de son olarak eşimin aldığı hamur yoğurma makinam...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder